59. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği müracaatları sona erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde, 1-8 Ekim 2022 tarihleri ortasında gerçekleşecek 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin Ulusal Yarışları için müracaatlar sonra erdi.

59. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışması’na 46, Ulusal Belgesel Sinema Yarışması’na 52 ve Ulusal Kısa Metraj Sinema Yarışması’na 167 imal müracaat yaptı. Ulusal Yarışmalar’da bu yıl toplam 940 bin TL meblağında ödül verilecek olan 59. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin müracaatları sona erdi.

Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin bu yıl başlattığı Altın Portakal Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması’na ise toplam 77 proje başvurdu. Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması’nda En Güzel Senaryo Ödülü’ne layık görülecek projeye 80 bin TL, Heyet Özel Ödülü’nü alacak projeye de 40 bin TL fiyatında ödül verilecek. Yapıtın müellifi ile senaryo muharriri farklı bireylerse para ödülünün iki kişi ortasında eşit olarak paylaştırılacağı müsabakanın sonuçları, 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin 1 Ekim 2022’de gerçekleştirilecek olan açılış merasiminde açıklanacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin idari yöneticiliğini Cansel Tuncer, direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat direktörlüğünü Başak Emre, Antalya Sinema Forum yöneticiliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.