ABD’de boğulan kişiyi izleyen 3 polis hakkında karar

ABD’nin Arizona eyaletindeki bir ırmakta boğulan şahsa müdahale etmeyerek, boğulduğu anları izleyen 3 polis idari müsaadeye çıkarıldı.

Arizona’da bulunan Tempe Town Gölü yakınında 28 Mayıs’ta lokal saatle 05.00 civarında bir erkek ile bir bayanın tartışması üzerine 3 polis olay yerine geldi. Polisle konuşmaya başlayan Sean Bickings daha sonra demir çitlere tırmanarak ırmağa indi. Polis kamerasına kaydedilen anlarda Bickings’e seslenen polis, “Nehirde yüzemezsin” dedi. Polislere aldırmayarak ırmağa atlayan ve yüzmeye başlayan Bickings daha sonra “Boğuluyorum, boğuluyorum” diyerek bağırmaya başladı. Irmakta çırpınan Bickings’e seslenen başka bir polis ise, “Senin akabinde ırmağa atlamayacağım” diye konuştu. Boğulan adam daha sonra gözden kayboldu.

ÜCRETLİ MÜSAADEYE ÇIKARILDILAR

Konuyla ilgili açıklama yapan Tempe Belediye Lideri Andres Ching ve polis şefi Jeff Glover, “Çağrıya karşılık veren ve daha sonra boğulmaya tanıklık eden 3 polis, soruşturmalar mühletince disiplin cezası gerektirmeyen fiyatlı müsaadeye çıkarılmıştır” açıklamasında bulundu. Durumu bir trajedi olarak nitelendiren Ching ve Glover, “Polisler, bireye ırmakta yüzmenin yasak olduğuna dair bilgilendirme yaptı. Badire yaşadığını belirtmeden evvel yaklaşık 25-35 metre yüzdü. Daha sonra su üzerine çıkamadı ve boğuldu” dedi.

Bickings’in cansız vücudu mahallî saatle 11.30 sıralarında ırmaktan çıkarıldı. Mevzuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.