Aloe Vera Bitkisi İle Yapabileceğiniz 7 Mucizevi Şey! İşte Aloe Vera Bitkisinin İnanılmaz Yararları

Aloe vera gerçek bir mucizevi bitkidir. Örneğin, havayı temizleyen bir konut bitkisidir. Bitki ziyanlı hususları havadan filtreler. Lakin hepsi bu değil. Bugün aloe vera’yı çeşitli ilaç ve kozmetik eserlerinde bir bileşen olarak bulabilirsiniz. Bu nedenle, vakit kaybetmeden meskeninize bir aloe vera bitkisi koyun ve aşağıdaki şeyler için kullanmak üzere ortada bir sapını çıkarın.

KEPEĞİ TEDAVİ EDİN

Kepekten muzdarip misiniz? Daha sonra bunu konut üretimi aloe vera saç maskesi ile düzeltebilirsiniz. Aloe veranın uzun bir sapını uzunluğuna ikiye kesin ve bir kaşıkla bitkiden jeli çıkarın. Bu jeli bir kaseye koyun ve yaklaşık iki yemek kaşığı saç kremi, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin. Pürüzsüz bir macun halinde karıştırın ve maskeyi saç derinize yayın. Bir müddet bırakın ve sonra saçınızı yıkayın. Kepekleriniz güzelleşir ve hatta büsbütün yok olabilir.

GÜNEŞ YANIĞINDAN SONRA ÇALIŞIR

Aloe vera, cildinize uyguladığınızda nemlendirici ve serinletici bir tesire sahiptir. Bu nedenle, bitkinin jeli güneşten yanmış cilt üzerinde harika çalışır. Şaşırtan olmayan bir biçimde, birçok güneş yanığı eseri aloe vera içerir.

SİVİLCELERE KARŞI

Aloe vera birçok mineral içerir ve antibakteriyel tesire sahiptir. Sonuç olarak bitkinin jeli de sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. Kendi yüz yıkamanızı kolay kolay yapabilirsiniz. Bir kaseye iki yemek kaşığı aloe vera jeli koyun ve iki yemek kaşığı badem sütü ve iki yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Karıştırın ve yüz yıkamanız hazır. Karışımı cildinize nazikçe masaj yapın ve birkaç dakika sonra ılık su ile durulayın.

YARALARI TEDAVİ ETMEK İÇİN KULLANIN

Aloe vera yaraları daha süratli güzelleştirebilir ve yara izlerini azaltabilir. Araştırmalara nazaran aloe vera bitkisinin suyunun küçük yaraları çok daha süratli güzelleştirdiği söyleniyor. Daha ince bir sıvı elde etmek için aloe vera bitkisinin jelini bir
karıştırıcıya koyabilirsiniz.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

Hassas bir cildiniz varsa, yakmayan bir makyaj temizleyici bulmak çok güç olabilir. Makyaj temizleyici için öbür yere bakmayın! Bir pamuğa biraz bitki jeli koyun ve cildinize nazikçe masaj yapın. Akabinde makyajınızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

PUL PUL DÖKÜN

Cildinizle ilgilenirken aloe vera jelini yüz peelingi yapmak için de kullanabilirsiniz. Biraz jeli biraz kabartma tozu ile karıştırın ve işiniz bitti!

BİR GARGARA YAPIN

Bir araştırmaya nazaran, aloe vera’yı gargara olarak kullanabilirsiniz! Bitki, plak üretimini önleyen düzgün bir C vitamini dozu içerir. Aloe vera ayrıyeten şişmiş diş etleriniz varsa rahatlama sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.