Bayram tatili dönüşü başladı, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

Kurban Bayramı tatilinin son günlerinde dönüş yoluna geçen yurttaşlar, 43 ilin geçiş güzergahı “kilit kavşak” Kırıkkale’de trafik yoğunluğuna sebep oldu. Bayram tatilini farklı kentlerde geçirenlerin dönüş yolcuğu sürüyor. D-200 karayolunda yaşanan yoğunluk “dron” ile havadan görüntülendi.

Karayolundaki birtakım kavşaklar beton bariyerlerle kapatılırken ulaşımın aksamaması içinde trafik grupları ağır efor sarf ediyor. Trafik yoğunluğunun pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE-EDREMİT-BALIKESİR VE İZMİR-AYVALIK-BURHANİYE-BALIKESİR YOLLARINDA ARAÇ YOĞUNLUĞU

Bayram tatilinin akabinde Edremit Körfezi’ndeki Çanakkale-Edremit-Balıkesir ve İzmir-Ayvalık-Burhaniye-Balıkesir yollarında araç yoğunluğu dikkatleri çekiyor. Araç yoğunluğunun yaşandığı kavşaklarda polis ve jandarma takımları tedbirlerini artırdı. Takımlar, kimi bölgelerde trafik ışıkları yerine akış yoğunluğunu azaltmak için kendileri şoförleri yönlendirdi.

Edremit Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Amirliği takımları, ulaşımın akıcı bir formda sağlanması için çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor. Yetkililer, şoförlere ve yolculara bilhassa emniyet kemeri, takip arası kuralı, şerit değiştirme kuralları konusunda ihtarlarda bulunuyor.

YOĞUNLUK GECE SAATLERİNDE DE DEVAM EDECEK

TEM yolu İzmit geçişinde Gültepe ve Korutepe tünellerinin de yer aldığı Bekirdere Viyadüğü ile Daniş Koper Viyadüğü ortasındaki kısımda, yolun 2 şeride düşmesi sebebiyle yoğunluk oluştu.

Sürücüler, yoğunluk yaşanan yaklaşık 5 kilometrelik arayı 15 dakikada geçebiliyor. TEM yolu üzerinde daima devriye gezen polis grupları, trafikte rastgele bir aksama olmaması için gayret gösteriyor. Araç yoğunluğunun gece saatlerinde de devam etmesi bekleniyor.

BODRUM’DA DÖNÜŞ YOLUNDA 10 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Tatil için Bodrum’a gelen yerli turistlerin bir kısmı, tatilin bitimine 1 gün kala dönüş seyahatine başladı. İlçenin çıkış istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Konacık Atatürk Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Emin Anter Bulvarı’nda trafik durma nokrasına geldi, yaklaşık 10 kilometre kuyruk oluştu. Bodrum’un giriş istikametinde ise trafik yoğunluğunun olmadığı gözlendi. Öğlen saatlerinde başlayan trafik yoğunluğu akşamüzeri saatlerine kadar sürdü. Akşamüzeri saatlerinden itibaren trafiğin rahatladığı gözlendi. Son 3 gün içerisinde ilçeden 100 bin aracın çıkış yaptığı bildirildi. Şu anda da ağır ama akıcı bir trafik var. Tatillerine devam eden yerli turistler ise Bodrum’un tadını çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.