Bayram tatilinde turistler Mardin’e akın etti

Kurban Bayramı nedeniyle 9 gün süren tatilde vatandaşlar tarih, kültür, inanç ve medeniyeti bir ortada barındıran Mardin’e akın etti.

Kurban Bayramında çok fazla turistin geldiğini söyleyen esnaf Necmettin Yüksel, “İşimiz pek hoş. Mardin’e bayağı turist geldi son vakitlerde. İnanın birinci günden son güne kadar kusursuz geçti. Biz birinci gün açmadık lakin 3 ve 4’üncü gün açtık. Bayağı bir yoğunluk vardı. Hatta akşam biz geç saatlere kadar kaldık. Kapatma esnasında bile müşteriler geldi. Talep çok Mardin’e. Mardin’e gelen turist sayısı bayağı fazla, şükürler olsun, çalıştık. Bayram çok dolu dolu geçti. Ramazan Bayramı da çok hoş geçti. Kurban Bayramı da çok hoş geçti ve hala yoğunluk var. Bayağı hoş geçti şükürler olsun. Allah bugünlerimizi aratmasın” dedi.

Erzurum’dan Mardin’e gelen Süleyman Koç, “Erzurum merkezde ikamet etmekteyim. Buraya gezmek hedefiyle geldim. Hoş tarihi yerleri var. Yemekleri hiç tatmadım lakin tadacağım. Çok hoş şeyler hissettim burada. Hoş bir havası var. Sıcaklık biraz fazla lakin Erzurum kadar serin değil burası. Erzurum’un çok aşırı bir soğuğu var. İklim istikametinden hoş kırsal bir yer. Gezilmeli ve görülmeli. Gideceğim arkadaşlarıma da söyleyeceğim. Gelip gezsinler, görsünler” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.