Bir erişim mahzuru de Serhat Albayrak’la ilgili haberlere

Organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker’in ‘rüşvet ağı’ tezlerinde ismi geçen Turkuvaz Medya Kümesi Başkanvekili Serhat Albayrak’la ilgili haberlere erişim manisi getirilmesi kararı alındı.

Sedat Peker, eski SPK Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu’nun, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den problemlerinin tahlili için 12 milyon TL rüşvet istediğini argüman etmişti.

Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak kelam konusu danışmanlık şirketinde bir ortaya geldiklerini belirtmişti.

PEKER’İN TEZLERİNDE ‘SERHAT ALBAYRAK’ AYRINTISI

Daha sonra Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren ve eşinden hemen 200 bin lira istediğini söyleyen Peker, “Eski SPK lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun gerisindeki güç, kardeşi Erzurum Milletvekili olan Zehra Taşkesenlioğlu değildir, onun ardındaki güç eski Güç Bakanımız Berat Albayrak’ın ağabeyi Turkuaz Medyanın başındaki Serhat Albayrak’tır” argümanında bulunmuştu.

BİR ERİŞİM PÜRÜZÜ DE SERHAT ALBAYRAK’LA İLGİLİ HABERLERE

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın ağabeyi ve Turkuvaz Medya Kümesi’nin CEO’su Serhat Albayrak’ın da isminin geçtiği paylaşımları bahis alan haberlere ‘içerikten çıkarma’ kararı geldi.

İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hâkimliği, Serhat Albayrak’ın avukatı Fatih Savaş’ın başvurusu sonucunda, Albayrak’la ilgili haberlerin içerikten çıkarılmasına hükmetti. Mahkeme, haberlerin Serhat Albayrak’ın kişilik hakkını zedelediğini tez ederek tezlerin dokümana dayanmadığını savundu.

NE OLMUŞTU?

Peker, eski Sermaye Piyasası Konseyi (SPK) lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sermaye artırımı için 12 milyon TL rüşvet istediğini argüman etmişti.

Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun Sineren’e ulaşarak kelam konusu danışmanlık şirketinde bir ortaya geldiklerini belirtmişti.

Peker, savlarda Albayrak’la ilgili şunları söylemişti:

  • Eski SPK lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun ardındaki güç, kardeşi Erzurum Milletvekili olan Zehra Taşkesenlioğlu değildir, onun gerisindeki güç eski Güç Bakanımız Berat Albayrak’ın ağabeyi Turkuaz Medyanın başındaki Serhat Albayrak’tır.
  • Benim konutuma operasyon yapıldığında operasyonu yapacak olan polislerle birlikte gazetecileri yollayarak dronların çektiği imajları canlı yayın olarak verdiren kişidir.
  • Kendisine yolladığım akrabama ‘Bizim cenah Sedat Peker’i sever’ deyip her berbatlığı yapan kişidir. Ayrıyeten da fütücülere, pkklılara yapıldığı üzere @atvcomtr de yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine bir karakter sokup “Peker mi? Geçmişte icraatları var eyvallah da fazla konuşur, boş konuşur.” diye söylettiren kişidir (Bu sürecin sonunda serhat efendi göreceksin Peker boş mu konuşur dolu mu konuşur).”
  • Peker, daha sonra savlarını ayrıntılandırdığı tweet’lerinde şunları yazmıştı: “Şimdi geldik cehennemin kapılarının açılacağı kısma. Ben SPK’yla ilgili açıklamalar yapacağım dediğimde (takriben 1,5 ay önce) Taşkesenlioğlu ve onların ardındaki güç olan Serhat Albayrak bir karar alırlar.
  • Bütün hataları Ünsal Ban’ın üzerine bırakacak biçimde karar alırlar. Zehra Taşkesenlioğlunun boşanma dilekçesini mahkemeye verdikten sonra bu dilekçeyi birebir anda Süslü Sülüman’a yollarlar. Hoş Sülüman’a, aslan Sülüman’a. Kimi güçler tarafından bilinçaltında LGBT’li birey yapılacağı korkusu yaşayan aslan Sülüman’a. Birebir anda Ankara’da Ünsal Ban üzerinde polis tahkikatı yürütürken ayrıyeten da bir kriminal kümeye gerekirse Ünsal Ban’ı rastgele bir mazeretle ortadan kaldırılması tarafında hazırlık yapmalarını söylerler.

SERHAT ALBAYRAK YALANLAMIŞTI

Albayrak’tan savlara ait avukatı aracılığıyla açıklama geldi. Sabah gazetesinden paylaşılan açıklamada şunlar kaydedilmişti:

  • Son günlerde çeşitli toplumsal medya hesaplarında yayınlanan ve kimi basın kuruluşları ve internet sitelerinde haberleştirilen tabirlerin gerçekle hiçbir bağı bulunmamaktadır. Bütünüyle gerçek dışı ve palavradan ibaret olan bu haberlere karşı tüzel ve cezai süreçler başlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.