Dogecoin Mucidi, Ayı Piyasası Beklentilerini Açıkladı!

Dogecoin mucidi, ayı piyasası beklentililerini paylaştı. Billy Markus, düşüş eğilimi gösteren piyasadan neler beklenebileceğini tartışıyor.

Billy Markus’a göre ayı piyasasından neler beklemeliyiz?

Kurucu Billy Markus, hala düşüş eğiliminde olan piyasadan ne beklenmesi gerektiği hakkında konuşuyor. Twitter’dan “Greg”, Markus’a ayı piyasasının ne kadar süreceği sordu. DOGE kurucusu bu soruya yanıt veriyor:

Bazen umutlar ve özlemler yeniden yok edilmeden önce ölü kedi sıçramaları olur.

Ölü kedi sıçraması, bir kriptonun mütevazı, geçici bir fiyat kazancıdır ve ardından düşüşe devam eder.

Kripto para piyasasındaki düşüş bu yıl her zamankinden daha derindi

Fed’in agresif parasal sıkılaştırma duruşunun bir sonucu olarak kripto para piyasası bu yıl sert düştü. Fed’in “riskten kaçış” döngüsü, ayı piyasasında doruğa ulaştı. Bitcoin, değerinin yaklaşık %70’ini kaybetti. Diğer bazı kripto para birimleri de benzer düşüşler yaşadı.

Kuruluşundan bu yana, kripto paralar, finans topluluğunun geri kalanında “kripto kışları” ve “ayı piyasaları” olarak bilinen bir dizi büyük düşüş yaşadı. Texas Üniversitesi’nde finans profesörü olan John Griffin, ayı piyasası hakkında benzer görüşlere sahip. Yakın bir tarihte şunları kaydetti:

Birkaç ayı rallisi olabilir. Ancak yakın zamanda döngüyü tersine çevirecek bir kıvılcım görmüyorum.

Dogecoin geçen hafta neredeyse %30 arttı.

DOGE fiyatı, 0,04 doolara düştüğü 18 Haziran’dan bu yana sürekli olarak yükseliyor. 23 Haziran’dan bu yana art arda kazanımların altıncı günü gerçekleşmek üzere. Bu esnada, 0,081 dolardan boğalar günlük MA 50 direncine doğru ilerliyor. Bu eşik aşılırsa, analiste göre 0.12 dolar seviyesi bir sonraki yukarı yönlü hedef olacak. Dogecoin, yazım sırasında son 24 saate göre %4 yükseldi. Son 7 gün içinde %25’den fazla değer kazandı. Bu esnada, 0.07657 dolar civarında işlem görüyor. Günlük büyüme açısından, ilk 10 kripto para birimini de geride bırakıyor.

IntoTheBlock’un istatistiklerine göre, Dogecoin balinaları tekrar hareket halinde. Buna göre büyük işlemlerin sayısı son 24 saat içinde yaklaşık %118 arttı. Balina işlemleri genellikle 100.000 dolardan fazladır. Büyük işlem artışları bazen alım veya satım yapan balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilir. Ek olarak, Dogecoin fiyatı son 30 güne göre artık %54 kârda. Dogecoin fiyatının geçen sene Mayıs ayında 0.7376 dolara ulaştığını gördük. Şimdi bu seviyeden %89.64 değer kaybetti.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Tesla CEO’su Elon Musk yakın zamanda Dogecoin için 2 tweet attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.