Ergin Ataman’dan turnuvaya tenkit: ‘Şartlar çok kötü’

A Ulusal Basketbol Grubu, 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nde 3 Eylül Cumartesi günü Bulgaristan ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Başantrenör Ergin Ataman idaresinde A Kümesi maçlarının oynandığı Tiflis Arena’da gerçekleştirilen idmanda ulusallar, taktik ve şut çalışması yaptı.

Antrenmanın akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Ergin Ataman, şampiyonaya Karadağ galibiyetiyle başladıklarını hatırlatarak, “Kötü oynadığımız bir günde maçı kazanmak çok değerliydi. Keza turnuvaya baktığınız vakit sürpriz sonuçlar olabiliyor. Dün burada Belçika, konut sahibi Gürcistan’ı yendi. Bizim çapraz kümemizde Almanya şampiyonanın en büyük favorilerinden Fransa’yı yendi. Onun için galibiyetle başlamak çok kıymetli.” diye konuştu.

Tecrübeli başantrenör, Bulgaristan’da öne çıkan oyuncular Aleksandar Vezenkov ve Dee Bost ile ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

“Kağıt üstünde kadroları zayıf ya da kuvvetli olarak değerlendirmemek lazım. Bulgaristan grubunda yakından tanıdığımız Vezenkov, çok kaliteli bir oyuncu. Avrupa Ligi’nde dönemin en güzel 5’inde olan bir oyuncu. Dee Bost, bu dönem Galatasaray’da dayanılmaz bir oyun ortaya koydu. Bunlar en değerli oyuncuları fakat Bulgaristan, dış şutları âlâ olan ve savunmayı yumuşak tuttuğunuz vakit her an tehlike oluşturacak bir kadro. Alana gücümüzü koyup, yarın mutlak formda gelip gelmeye çalışacağız. En azından iki galibiyeti cebimize koymak istiyoruz. Kümeden çıkmak için yarınki Bulgaristan maçı son derece kıymetli olacak.”

Ergin Ataman, ulusal oyuncu Furkan Korkmaz’ın geçirdiği bel spazmı nedeniyle idmanda yer almadığını aktararak, “Furkan’ın bir bel spazmı var. Dün öğle başladı. Burada kaideler maalesef çok düzgün değil. Otelden idman salonuna en az 45-50 dakikada geliyoruz. Son derece olumsuz şartlar var. Furkan’ı dün iğneyle oynattık, hekimler bugün otelde kalmasının daha hakikat olacağını söyledi. Otobüs seyahati çok uzun sürdüğü için otelde bıraktık. Yoksa olağanda buraya gelip idmanı izlerdi. Yarın durumunu değerlendireceğiz.” halinde görüş belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.