Esenyurt’taki katliam, birebir aileden 4 kişi toprağa verildi

Esenyurt Pınar Mahallesi’nde dün saat 17.00 sıralarında, ailesiyle tartışan Ömer Orak (25), annesi Nurten Orak (50), 9 ay evvel evlenen ve 2.5 aylık gebe olduğu öğrenilen kız kardeşi Esra Yamak (27) ile kardeşi Yasin Orak’ı (23) silahla öldürdü. Ailesini katlettikten sona başına ateş eden Ömer Orak, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Orak hastanede hayatını kaybetti.

Nurten Orak’ın eşinin de 5 yıl evvel binadan atlayarak intihar ettiği öğrenildi. Ailenin hayatta kalan tek üyesinin ise çalıştığı için olay anında meskende olmayan Ersin Orak (27) olduğu belirtildi. Yenibosna İsimli Tıp Kurumunda yapılan otopsi sürecinin akabinde Orak ailesinin cansız vücutları yakınları tarafından alınarak Arnavutköy Gasilhanesi’nde götürüldü. Öğlen namazı sonrası aile için cenaze namazı kılındı.

Fiziki arayı korumak maksadıyla cenaze namazı cami içerisinde değil, gasilhane önünde kılındı. Namazın akabinde Orak ailesinin cenazeleri, Taşoluk Mezarlığı’nda toprağa verildi. Anne Nurten Orak, kızı Esra Yamak ile kardeşi Yasin Orak tıpkı mezara defnedildi. Ailesini silahla öldürdükten sonra intihar eden Ömer Orak ise kendilerinden yaklaşık 50 metre ileriye defnedildi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.