Eski işletmeci sıraladı: Bir otel odasında bunları asla yapmayın!

Eski bir otel işletmecisi olan ve şu an TikTok’ta fenomen hale gelen Evangeline isimli bayan, otel odalarında asla yapılmaması gerekenleri sıraladı, seyahate çıkacakları uyardı.

Son devirde TikTok kullanıcıları ortasında yayılan ‘Bunları asla yapmayın’ görüntülerine bir yenisi daha eklendi. Bir otelde işletmecilik yapan TikTok kullanıcısı Evangeline, bir otel odasında asla yapılmaması gerekenleri sıraladı.

TikTok kullanıcısı Evangeline, bir sonraki odanızı rezerve ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatan bir görüntü paylaştı. Genç bayanın paylaşımı kısa müddette toplumsal medyada gündem oldu.

Evangeline, birinci olarak odadaki paklığa değindi ve birinci teklifinin ‘asla yatak örtüsünün üzerine oturmamak’ olduğunu söyledi. TikTok fenomeni, “Asla yatak örtüsüne oturmam. Yatak örtüsü çarşaf değildir, battaniye değildir hepsinin üzerinde durur. Yani bir odaya girdiğinizde karşınıza birinci o çıkar. Bu şeyler sık yıkanmaz… o yatak örtüleri yılda bir falan temizlenir. O yüzden size tavsiyem bu örtülerden uzak durmanız.” dedi.

‘BARDAKLARI YIKAMADAN KULLANMAYIN’

Evangeline, ikinci olarak da odalarda bulunan bardakları asla kullanmayacağını söyledi. Genç bayan görüntüde, “Lütfen o bardakları yıkamadan kullanmayın.” dedi.

Eski otel işletmecisine nazaran otel odasındaki en pis şeylerden biri de televizyon kumandası oldu. ” Silmeden uzaktan kumandayı asla kullanmam. Onların temizliğiyle bizimki farklı.” dedi.

Evangeline, Halı kaplı bir otel odasında çıplak ayakla dolaşılmaması gerektiğinin de altını çizerken, ne kadar uğraşılsa da yerlerin hiçbir vakit yeteri kadar steril olamayacağını vurguladı. Genç bayan, tatile çıkacaklara, “Yanınıza kesinlikle bir çift terlik alın ve onları kullanın.” dedi.

GÜVENLİK ÖNERİSİ DE YAPTI

Eski otel işletmecisi, paklığın yanı sıra, güvenlikle ilgili de daha evvel pek bilinmeyen bir mevzuya değindi. Evangeline, otel konuklarının güvenlik nedeniyle oda numaralarını ortalıkta sesli olarak söylememeleri konusunda uyardı.

Konuyla ilgili yayınladığı görüntüde konuşan Evangeline, “Fark ettiyseniz resepsiyonist her vakit oda numaranızı bir kağıda müellif, daire içine alır ve sizi asansörlere yönlendirir. Oda numarası asla yüksek sesle söylenmez.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.