Gazi Üniversitesi en az lise mezunu 7 takıma işçi alımı yapıyor! Müracaat ekranı ve kuralları

Gazi Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4.maddesinin (B) fıkrası uyarınca Hemşire, Paklık Vazifelisi, Sıhhat Teknikeri Laborant, Tekniker, Müdafaa ve Güvenlik Vazifelisi, Mühendis ve Ofis Personeli takımlarına toplamda 73 kontratlı işçi alımı yapacağını açıkladı. Müracaat kuralları ve tarihine ait merak edilen tüm ayrıntıları açıklayan kurum en az lise mezunu adaylar ortasından istihdam sağlayacak. Ayrıyeten kurum yeniden beraberinde tüm adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Gazi Üniversitesi işçi alımı müracaatları 4 Ağustos 2022 tarihinde başlayıp 18 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar üniversitesinin personelilan.gazi.edu.tr/ resmi internet adresi üzerinden  gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemek şartı ile müracaat sürecini kolay kolay tamamlaması gerekiyor.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KAİDELERİ NELER?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. hususunun (A) bendinde belirtilen kaideleri taşımak.

1- Tercih edilecek konumun karşısında yer alan kuralları taşıyor olmak,

2- Başvurulan durum prestiji ile gerekli 2020 KPSS (B) kümesi imtihanına girmiş olmak.

3- Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Erkek adayların askerlikle münasebeti bulunmaması. (askerliğini yapmış yahut tecil ettirmiş olmak)

5- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. Hususu kararları gizli kalmak kaydıyla ilan edilen kontratlı işçi durumuna ait yataklı tedavi kurumlarında 24 saat aslına dayalı çalışmasına pürüz olabilecek beden yahut akıl hastalığı bulunmamak.

6- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B hususunun “Bu formda istihdam edilenler, hizmet mukavelesi asıllarına karşıt hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca mukavelelerinin feshedilmesi yahut kontrat devri içerisinde Bakanlar Heyeti Kararı ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların kontratlı işçi konumlarında istihdam edilemezler.” kararına uygun olması.

7- Adaylarla hizmet kontratı yapılacak olup, mukavelede belirtilen koşulları yerine getirmeyen adayların kontratları bir ay içerisinde feshedilecektir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.