Gelin adayının alkolsüz şampanya patlatmasına AKP’li Külünk’ten tepki: “Sözde tesettür” hali…

AKP MKYK üyesi Metin Külünk, sosyal medyada bekarlığa veda partisi için bir araya gelen gelin adayı ve arkadaşlarının alkolsüz şampanya patlatarak eğlendiği görüntülerine “Siyasal İslam bir kenarda dursun, İslam o sofrada mevcut değil. Öyleyse mesele, birilerinin Müslüman taklidiyle salyangoz satma iştahıdır. Bedevilik İslam değildir, olmamıştır” diye tepki gösterdi.

Sosyal medyada bekarlığa veda partisi için bir araya gelen gelin adayı ve arkadaşlarının ellerindeki alkolsüz şampanyayı patlattığı ve doyasıya eğlendiği görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

I am bride” notuyla paylaşılan görüntülere kullanıcılar tepki gösterdi. Tepki gösterenler arasında AKP MKYK üyesi Metin Külünk de yer aldı.

Külünk, sosyal medya paylaşımında görüntülere ilişkin şunları söyledi: “Bu konuyu siyasal İslam’a bağlayanlar olacaktır. Sofradakiler başlarını örtmüşler diye… Siyasal İslam bir kenarda dursun, İslam o sofrada mevcut değil. Öyleyse mesele, birilerinin Müslüman taklidiyle salyangoz satma iştahıdır. Bedevilik İslam değildir, olmamıştır. ‘Sözde tesettür’ hali İslam’ı, İslam’ın esasını ve de birtakım insan gruplarını yolmanın modeli haline gelmiştir. Bu fotoğrafta ki durum, İslam’ın öngörüsünü anlayamamış hâlde cehaletiyle kalmıştır ve neo-liberalizmin, pagan küresel aklın insanları kendilerine benzetme hedefinin parçası olan bir haldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx