Gökçek’ten doküman argümanı: Yavaş’ın siyasi hayatı 3 ayda bitecek

“Cumhurbaşkanı tarafından istifam istendi. Cumhurbaşkanı’nın buyruğuna uyarak belediye başkanlığı vazifesini bırakıyorum” diyerek, 28 Ekim 2017’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan ayrılmak zorunda kalan Melih Gökçek’in gündeminde tekrar Mansur Yavaş vardı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan’ın bir kere daha CNN Türk’teki programında ağırladığı Gökçek, elinde dokümanlar bulunduğunu öne sürerek, “Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın siyasi hayatı 3 ay içinde bitecek” tezinde bulundu.

Gökçek, “Sizin programınızda ben bant gösteremiyorum. Ben diğer bir televizyon programında Mansur Yavaş’ın yaptığı icraatlarla ilgili bantları göstereceğim. Palavra söylediğini birebir kendi sesinden ispat edeceğim. Millet görünce bunu bu türlü diyecek” tabirini kullandı.

Gökçek, “Mansur Yavaş mı Melih Gökçek mi yolsuzluk yaptı diye anket yapılsa sonuç ne çıkar” sorusuna ise “Melih Gökçek çıkar. Sebebi de Mansur Yavaş’ın toplumsal medyada yaptığı kampanya. Gece gündüz kampanya yapıyor” karşılığını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.