Gram altında tarihi kayıp! İslam Memiş’ten ağlatacak varsayımlar… FED’ten sert tokat

Piyasa değerlendirmeleri ile bilinen ve kendi Youtube kanalının yanı sıra televizyon kanalarında tahliller yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senedi (GES) duyusundan sonra elinde altın ve döviz olanlara satın talimatında bulunmuştu. TL’ye takviye vermek için döviz sattıran İslam Memiş, gram altın ve doların düşeceği seviyeyi de verdi.

FED SONRASI PİYASA HAREKETLENDİ

FED’in 75 baz faiz artışından sonra piyasalar hareketlenmeye başlarken, dolar kuru 17,30 düzeylerini gördü. Gram altın ise son 1 ayda 900 lira düzeyinden 1020 liraya kadar çıktı. Kestirimleri ile bilinen Piyasa Uzmanı İslam Memiş, düşüşlere dikkat çekerek gram altın ve dolar için direnç düzeylerini verdi.

GRAM ALTIN 950’Yİ TL’Yİ GÖREBİLİR

Elinde döviz ve altın tutan yatırımcılar için yeni düzeyleri veren İslam Memiş şunları kaydetti:

“Dolar 17,30 üzerinde kapanış olursa 17,50 direnç düzeyini takip edeceğiz. 16,50 ise direnç düzeyi. Gram altı ise 1010 lira düzeylerinde. Gram altında 950 düzeyi direnç düzeyi. Altının ons fiyatında boğa piyasası görülebilir. Yani yükseliş görülebilir. Dünyada bedelli metaller ortasında en çok baskılanan emtia gümüş. Petrol fiyatlarında yeni rekorlar gelecek. Zira hala Rusya tesiri var.”

MEMİŞ’TEN “ELİNİZİ ÇABUK TUTUN” UYARISI

Enflasyonun düşme mümkünlüğünün olmadığını tabir eden İslam Memiş, “Enflasyonun düşeceğini öngörmüyorum. Bundan ötürü mesken otomobil arazi alacak olanlar elini çabuk tutmalı. Dolar kurunda 16,75’e kadar gerileyince ve gram altın 980 düzeyine gerileyince tekrar yorum yapacağım. Sonunu düşünen kahraman olamaz. Bu süreçte kazanan biz olacağız” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.