Gülistan Doku Davası’nda yeni gelişme: İmgeler kriminal ofiste

Dersim’de 5 Ocak 2020’den bu yana kendisinden haber alınamayan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun telefon sinyalinin en son alındığı viyadüğün manzaraları netleştirme için Ulusal Kriminal Ofis’e gönderildi.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Kısmı 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasına ait soruşturmayı sürüyor. Kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra eski erkek arkadaşıyla görüşen Doku, daha sonra minibüse bindi ve bir daha haber alınamadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesinin, Gülistan’ın kaybolduğu gün Dersim’e gelip, ihbarda başlatılan araştırma sonucunda Gülistan Doku’nun cep telefonunun en son Uzunçayır Baraj Gölü üzerindeki Sarı Saltuk viyadüğünde sinyal verdiği tespit edildi. Ayrıyeten viyadük üzerinden geçen aracın kamerasına da Gülistan Doku’nun olduğu sav edilen manzara yansıdı.

Gülistan Doku’nun son görüldüğü bölgede yapılan aramalarda Gülistan’a ilişkin ize rastlanılmadığı gerekçesiyle çalışmalar sonlandırıldı.

YENİ BİLGİLER SORUŞTURMANIN TARAFINI DEĞİŞTİRECEK

Gülistan Doku’nun telefon sinyalinin en son alındığı Sarı Saltuk viyadüğünü gören, Munzur Üniversitesi’ne ilişkin 2 güvenlik kamerası belirlendi. Yola yakın olan güvenlik kamerasının bozuk olduğu belirtilerek, soruşturma belgesine da tutanak olarak girildi. Viyadüğü uzaktan gören fakat çekimi net olmayan kameraya ilişkin sinyalin alındığı saatlere ilişkin 3,5 saatlik imaj, Ulusal Kriminal Ofis’e gönderildi. Buradan gelecek yeni bilgilere nazaran soruşturmanın istikametinin değişebileceği belirtildi.

Doku ailesinin avukatı Ali Çimen de manzaraların güzelleştirilmesi halinde Gülistan’ın akıbetinin anlaşılacağını belirterek, “Sarı Saltuk viyadüğünü yakından gören üniversitenin bir güvenlik kamerası var lakin bu güvenlik kamerası Gülistan Doku’nun kaybolduğu gün çalışmıyor halinde bize bilgi verildi. O köprüyü gören iki kamera var; biri yakınında ve o bozuk, deniliyor. Uzak olanın da imaj kalitesi çok düşük. Daha evvel emniyet ve jandarmaya gitti bu manzaralar, onlar imajları güzelleştiremedi. 2,5 yıldır kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun soruşturmasında bir gelişme oldu. Gülistan’ın en son görüldüğü köprünün imajlarının 8 dakikalık bir kısmı, Ulusal Kriminal Ofis’e gönderilmişti. Artık bu imgelerin 3,5 saatlik kısmı, Ulusal Kriminal Ofis’e gönderildi. Bu imgeler iyileştirilirse şayet Gülistan’ın oradan ayrılıp ayrılmadığı ve akıbeti anlaşılacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.