İktidara yakın gazetecilerin konuştuğu 3 Sedat Peker söylentisi

Sedat Peker’in tekrar başladığı ifşaları gündem oluşturmaya devam ediyor. Bir medya kümesinin başında olan ismin manzaralarının toplumsal medyada yayınlanmasının yankıları sürerken, Cumhuriyet gazetesi müellifi Barış Pehlivan, iktidara yakın gazetecilerin son bir kaç gündür Sedat Peker’e ait 3 söylentiyi yaydıkları belirtti.

Barış Pehlivan’ın ‘Medyadaki AKP’lilerin Peker iddiaları’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Konuşulanlar yanlışsız mu yoksa abartma mı, vakit gösterecek. Fakat duydum ki iktidara yakın gazeteciler birkaç gündür ortalarında şu üç söylentiyi yayıyor:

Sedat Peker’in elinde bir öbür medya işverenine ilişkin manzaralar de varmış. İçeriğinin bilinmediği o manzaraların seçim yaklaştığında paylaşılması bekleniyormuş.

Sedat Peker için “Blöf yapıyor, elinde bir şey yok” diyen Cem Küçük, bu argümanını bir AVM’de yemek yerken söylemiş. Küçük’ün İstanbul’da dediğini duyan birileri Dubai’deki Peker’e anlatmış. Peker’in yeni paylaşımları da bunun üzerine gerçekleşmiş.

Sedat Peker Twitter’da yaptığı atılımlarla aslında medyadaki Süleyman Soylu’ya yakın insanları sistemin dışına atmaya çalışıyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.