İlhan İrem’in ‘Orada uyumak isterim’ dediği yer, park oluyor

İlhan İrem’in mevti Türkiye’yi yasa boğarken, sanatkarın Bursa’da 1974 yazında “Göklerden ve denizlerden gelen Anlasana’yı bestelediğim yer” dediği Burgaz’daki Aytepe mevkii, Mudanya Belediyesi tarafından park olarak projelendiriliyor.

İlhan İrem’in mevti Türkiye’yi yasa boğarken, sanatkarın “Müzik tarihimde milat olan, en değerli yapıtımı oluşturduğum sahil” dediği Aytepe mevkiinde incelemelerde bulunan Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, ‘Anlasana’nın doğduğu yeri ‘İlhan İrem Anlasana Parkı’ yapacaklarını söyledi.

“ANLASANA PARKININ YAPILMASINI İSTEMİŞTİ”

İlhan İrem’e kelam verdiğini lisana getiren Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, şöyle konuştu:

* En son konuşmamız da tekrar bu husustaydı. Bana ‘Göklere gittiğim vakit, o bahçede uyumayı isterim’ demişti. Burası dışında Bursa’ya gelmek istemediğini söylemişti. Daha sonra eşiyle İstanbul’da yaşamaya karar verdiklerini lakin ‘İlhan İrem Anlasana Parkı’nın yapılmasını istediğini söylemişti.

* Parkın proje çalışmalarına başladığımızı, en kısa vakitte biteceğini, park bitince de açılışını birlikte yapmak istediğimizi anlattım. İlhan İrem’in de dediği üzere en ölümsüz sevgilerin, sonsuz denen göklerin, her şeyin bir sonu varsa, ayrılıkların da sonu var.

* Çok kısa bir mühlet içerisinde burada parkımızı hayata geçirecek, İlhan İrem’e ve Mudanyamıza yakışan, böylesine bedelli bir müzisyeni hakkıyla anmamıza vesile olan bir müzik parkını hayata geçireceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.