Irkçılık mağduru Kylian Mbappe’den “milli takım” resti! “Ben yokken daha mutluysanız…”

EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda İsviçre’ye karşı son derece kritik bir penaltı atışını gole çeviremeyen Kylian Mbappe, uzunca bir mühlet tenkit oklarının amacındaydı.

Penaltı atışlarında İsviçre, Fransa’yı mağlup ederek bir üst çeşide yükselirken son Dünya Şampiyonu turnuvaya dramatik bir biçimde veda etmişti.

Mbappe’ye ise futbol etraflarından yansılar çığ üzere büyüdü. Maçın ardından binlerce “ırkçılık” temalı iletiler aldığını sav eden futbolcu, Fransa Futbol Federasyonu ile hararetli bir görüşme gerçekleştirdi.

Federasyon Lideri Noel Le Graet’le görüşen Mbappe, istenmediği takdirde ulusal ekibi bırakacağını net bir formda tabir etti.

“ARTIK ULUSAL EKİPTE OYNAMAK İSTEMİYORDU”

PSG’li yıldızın görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Le Graet: “Onunla EURO 2020’den sonra görüştüm. Kaçırdığı penaltıdan sonra Federasyonun kendisini savunmadığını söyledi. Beş dakika ofisimde kaldı. Kızgındı. Artık ulusal kadroda oynamak istemiyordu” diye konuştu.

Kylian Mbappe ise Fransa Futbol Federasyonu Lideri Le Graet’in açıklamalarına toplumsal medya üzerinden sert bir formda yanıt verdi. Mbappe: “Ona (Le Graet) durumun ırkçılıkla ilgili olduğunu açık bir formda izah ettim. Ancak o ortada ırkçılık olmadığına kanaat getirdi” dedi.

“BUGÜNE DEK 1 EURO ALMADIM…”

Paris Saint-Germain’le yeni kontrat yapan atak oyuncusu şu sözlerle devam etti:

“Bugüne dek Fransa Ulusal Grubu için 1 Euro bile almadan oynadım. Hiçbir vakit para talep etmedim. Etmeyeceğim de. Onlara sorun oluşturmak istemedim. Lakin beşerler beni sorun olarak görüyordu. Tahminen bensiz de kazanabilirlerdi. Ferdî egolarım yüzünden kaybettiğimizi söylediler.

Burada en kıymetli şey Fransa Ulusal Takımı’dır. Ben yokken daha memnunsanız ayrılmaya hazırım. Başkan’la görüştüm. Bana “maymun” dediklerini söyledim. İkisi tıpkı şey değil. Ben penaltıyı kaçırdığım için şikayet etmedim. Penaltı benim sorumluluğumdaydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.