İş ilanı olay oldu: Kilolu ‘James Bond’ arıyorlar

İngiliz istihbarat servisi MI5, “kilolu” casus aradığını duyurdu. Uygun görülen adayların yılda 797 bin TL kazanacağı açıklandı.

İngiliz istihbarat servisi, geleceğin “James Bond” adayları için bir iş ilanı yayınladı. İngiliz istihbarat ünitesi MI5’in iş ilanı ise daha evvelki iş ilanlarından daha farklı. Çünkü bu sefer İngiliz yetkililer, “kilolu” bir casusu görevlendirmek istediklerini duyurdu.

İngiltere’nin başşehri Londra’da devriye gezecek ve gözetleme yaparak terörle uğraşa katkı bulunacak casus adaylarının kilolu olup olmamasının da kıymetlendirme dışı olduğu açıklandı. Verilen iş ilanında casusların beden kitle endeksinin en yüksek 30 olması gerektiği belirtildi. Resmi kurumlara nazaran beden kitle endeksi 25-30 olanlar çok kilolu olarak tanımlanıyor.

İş ilanında, adaylardan “makul bir düzeyde atletik” olunması istenirken, yürümekte ve uzun mühletler boyunca oturmakla bir sorunu olmayanların başvurmasına vurgu yapıldı. Bu vazifeye seçilen adaylara yılda 37.757 İngiliz poundu (yaklaşık 797 bin TL) maaş ödeneceği de kaydedildi.

İş ilanında, “Mobil Takip Memurları, İstihbarat Memurları tarafından ulusal güvenliğe tehdit olan zanlıları izlemekle vazifeli olacaktır. Bütün gün hareket halinde olunabilir. Şüpheliyi takip yürüyerek de yapılabildiği için makul bir düzeyde sıhhat ve çeviklik olması gerekiyor” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.