İstanbul’da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı

İstanbul’da saat 06.00 sıralarında Şişli Mecidiyeköy’de sabaha karşı hafif ticari araçla semtteki bir sokağa gelen maskeli ve kapüşonlu 3 hırsız, bilgisayar dükkanını gözüne kestirdi.

Kapısının kilidini kıran hırsızlar akabinde içeriye girerek 50 bin lira bedelinde elektronik eşya çaldı.

Hırsızlar soyguna devam ettiği esnada sesleri duyan etraf binalardaki mahalleli, bağırarak reaksiyon göstererek onlara çakmak fırlattı.

Hırsızları süpürgeyle kovaladı

Hırsızın elindeki sopayı gösterip vatandaşları tehdit etmesi üzerine eline süpürge alan bir öteki vatandaş ise koşarak aşağıya indi.

Hırsızları karşısında gören adam, onları süpürge sallayarak kovaladı.

Neye uğradığını şaşıran hırsızlar ise geldikleri araca apar topar binere kayıplara karıştı. Sinema sahnelerini aratmayan olay kameralara saniye saniye yansıdı.

Hırsızların peşine düşüldü

Olayın akabinde durumu öğrenerek dükkanına gelen işyeri sahibi Enver Sefa Özbay, gördüğü görüntü karşısında şaştı kaldı.

Kamera imgelerini inceleyen Özbay, polis takımlarına ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis grupları imajları incelemeye alarak hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“Zararımız yaklaşık 50 bin lira civarında”

İHA’nın aktardığına nazaran olayla ilgili konuşan işyeri sahibi Enver Sefa Özbay, “Sabah bina görevlimiz arayarak dükkana hırsız girdiğini söyledi. Geldiğim vakitte kepengin yarıya kadar zorlandığını, kapının açıldığını ve rafta eserlerimizin olmadığını fark ettik. Yani yaklaşık ziyanımız 50 bin lira civarındadır. Çalınanlar ortasında müşterilerimizin aygıtları da var. Sağ olsun üst kattaki komşumuz hırsızlık olayını fark ediyor. Hırsızlık devam etmiyor ve elinde süpürgeyle aşağıya inerek hırsızlara mani oluyor. Hatta bir tanesi de vuruyor. Süpürgeyle vuruyor. Kendisine çok minnettarız, yaptığı bu kahramanca hareketten dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.