Kahramanmaraş’ta öğretmenlerin şehit edildiği okul, hayat alanı olacak

1996 yılında Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine bağlı Altunyaprak Köyü İlkokulunda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı merasimlerinin yapılmaması için terör örgütlerince tehdit edilen, lakin okullarını bayraklarla süsleyerek merasim hazırlıkları yapan Nurettin Aslan, Hacı Ömer Serin ve Aydın Yılmaz isimli öğretmenler, tıpkı gece şehit edilmişti.

3 öğretmen şehit edildi

Okul binasının, Şehit Öğretmenler Ömür Alanı’ olarak dizayn edileceğini belirten Kaymakam Bağış, “Şehit öğretmenlerimizin anısını en hoş halde yaşatacak bir projeye başladık” dedi.

“Projenin bitimi sonrası alana ‘Şehit Öğretmenler Ömür Alanı’ isminin vereceğiz”

Birinci etapta etraf düzenlemesi ve peyzaj işlerinin yapıldığı projedeki çalışmalara şahsen katılan Kaymakam Bağış, “Ekinözü Kaymakamlığı olarak özel bir projeyle 1996 yılından beri atıl durumda olan 3 öğretmemizin şehit edildiği okulda süratli bir faaliyet sürdürüyoruz. Projenin bitimi sonrası alana ‘Şehit Öğretmenler Hayat Alanı’ isminin vereceğiz. Şu an etraf düzenlemesi yapılıyor. İlçemizdeki kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımızla el ele vererek en kısa müddette projemizi bitirmeyi hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz Nurettin Aslan, Hacı Ömer Serin ve Aydın Yılmaz, burada eğitim ışığının sönmemesi için şahadete erdiler. Onların aziz anılarını canlı tutmak da bizim en kıymetli vazifemiz. İnşallah bu proje ile de hem onların isimleri yaşayacak. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere vatanı ve bayrağı için seve seve can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.