Kılıçdaroğlu: Terör örgütünün reklamını yapmıyoruz

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde, savunma sanayine karşı olduklarının iddia edildiğini belirterek şunları kaydetti:

“Yahu siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Savunma sanayi milli bir meseledir. Milli mesele parti meselesi olur mu? Dış politika, milli eğitim, milli savunma, milli meseledir. Bize diyorlar ki ‘neden terör örgütünün adını söylemiyorsun?’ Ya kardeşim cehaletin bu kadarı olur. Terör niye yapılır? Terör yaparlar ki benim adımı herkes söylesin, reklam olsun. Biz de devletten yanayız, devletimizi seviyoruz. Biz de aynı şeyi söylüyoruz, bölücü terör örgütü diyoruz. Kim teröre destek verirse kim terörden yana olursa kim teröristlerin ayağına hakimleri ve savcıları götürürse kim şehitlere kelle ederse Allah bin belasını versin. Terörist varsa bu ülke gider yakalar kardeşim.”

Kılıçdaroğlu, gerçek bir ülkücü, vatansever ve iyi bir akademisyen Sinan Ateş’in faillerini bulunacağını ve yargıya teslim edeceğini dile getirdi.

Süleyman Şah Türbesi’ni de tekrar Türk topraklarına getireceğini ve şanlı bayrağı tekrar göndere dikeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Terörden korkup kaçanlar bizi suçluyorlar. Gerçekten akıl alacak şey değil. Ya böyle akılsızlık olur mu? Amaç, ekonomi, mutfaktaki yangın, işsizlik, yoksulluk konuşulmasın, bununla uğraşılsın. Asıl beka sorunu budur. Egemen bir gücün devlet başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin devlet başkanına, ‘bak beni kızdırma, senin mal varlığını araştırırım’ dediği zaman çıkıp bir şey söylemesi lazımdı. Tek cümle kurmadı ama bunu Bay Kemal söyleseydi, ‘benim mal varlığımı araştırmazsanız namertsiniz’ derdi. Beka sorunu budur.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir