Mansur Yavaş eski idaresi suçladı

Mansur Yavaş, selden ziyan gören bir esnafla ortasında geçen diyaloğa ait manzaralara ait palavra haber yapıldığını kaydetti. Sözlerinin açık ve net olduğunu vurgulayan Yavaş, “20 metrelik dereyi kapatan, o bölgeyi yapılaşmaya açan ve suyun akış tarafını değiştirerek sel felaketinin olumsuzluklarının artmasına sebep olan eski yönetimdir” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, 12 Haziran 2022 tarihinde ziyaret ettiği esnafla ortasında geçen diyalogların çarpıtıldığını söz ederek mevzuyla ilgili toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

“Söz konusu imgelerdeki açıklama diğer tarafa çekilemeyecek kadar açık ve nettir” denilen açıklamada Yavaş, 300 milyon lira ziyanı olduğunu bildiren esnafa 100 bin TL ödeme yapıldığını tabir etti.

ESKİ İDARE SORUMLU

Sel felaketinin sebebinin Valilik ya da başka kurumlar olmadığı vurgulanan açıklamada “20 metrelik dereyi kapatan, o bölgeyi yapılaşmaya açan ve suyun akış istikametini değiştirerek sel felaketinin olumsuzluklarının artmasına sebep olan eski yönetimdir” denildi.

“TROLL HESAPLAR VE HAVUZ MEDYASI…”

Yavaş’ın Twitter hesabından yayınladığı paylaşımın tamamı şu halde:

Sel felaketinden ziyan gören İvedik bölgesini 12 Haziran 2022 tarihindeki ziyaretimde, bir esnafla yaptığım konuşma nedeniyle birtakım trol hesaplar ve havuz medyasında çıkan palavra haberler hakkında;

1- Bu konuşma sel felaketi ile ilgili değil, selden ziyan gören bir esnafın mağduriyetinin giderilmesi ismine gerçekleştirilmiştir. Esnafın sel felaketi nedeniyle “300 milyon TL ziyanım var” demesi ve bunu Belediyeden talep etmesi üzerine bu kelamları kullanılmıştır.

2- Yetki ve vazife zamanı üzere bir tavır takınılmamış, tam bilakis “Biz üzerimize düşeni yapacağız” diyerek Büyükşehir Belediyesinin kanun kapsamında yapabileceği yardım konusunda vatandaşlarımızın yanında olduğumuz belirtilmiştir. Sel nedeniyle ziyan gören esnafa 100 bin TL takviye ödemesi de yapılmıştır.

3- Bölgedeki sel felaketinin sebebi Valilik ya da öbür kurumlar değil, 20 metrelik dereyi kapatan, o bölgeyi yapılaşmaya açan ve suyun akış tarafını değiştirerek sel felaketinin olumsuzluklarının artmasına sebep olan eski idaredir.

Hal bu türlü iken, selin meydana gelme nedeni olarak Ankara Valiliğinin sorumlu gösterilmesi üzere servis edilen haberler gerçek dışıdır. Kelam konusu manzaralardaki açıklama öbür tarafa çekilemeyecek kadar açık ve nettir. Sel felaketi hakkında Ankara Valiliği ve başka tüm kurumlar vazifesinin başındadır. Sorumluluklarının şuurunda bir devlet kurumu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi de altyapıda yıllarca ihmal edilen projeleri tamamlamaya hiçbir mazerete sığınmadan ve ağır bir formda devam etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.