Mehmet Akif Ersoy’dan Ekrem İmamoğlu’na tatil yansısı

İstanbul’da dün geceden itibaren tesirini sürdüren yağmur hayatı durma noktasına getirdi.

Hayatı olumsuz sağanak yağışlar sonucu İstanbul’un birçok noktasında sel ve taşkınlar meydana geldi.

Günler öncesinden yağmur ihtarları yapılırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun kent dışında olduğu öğrenildi.

HaberTürk televizyonunda moderatörlük yapan gazeteci Mehmet Akif Ersoy, vazifesi başında olması gerekirken Fethiye’de tatilde bulunan Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na sert reaksiyon gösterdi.

“Sayın Ekrem İmamoğlu nerede”

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy devlet kademesinin bayrama karşın misyon başında olduğunu hatırlatarak, İçişleri Bakanı Hakkari’de, Vali Ali Yerlikaya Esenyurt’ta, Sayın Ekrem İmamoğlu nerede? sözlerini kullandı.

“Takdir İstanbulluların”

Mehmet Akif Ersoy konuşmasının devamında şunları söyledi:

İstanbul dün bir sel felaketi yaşadı ve bunun olacağı günler öncesinden belirliydi. Tekrar tıpkı şeyleri yaşıyoruz, biz isterdik ki İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Sayın İmamoğlu bir biçimde o çalışmalara katılsın, vatandaşı bilgilendirsin lakin nedense biz bu sıkıntıyı üç yıldır çok misal durumlarda yaşıyoruz. Lakin Sayın İmamoğlu bu tıp durumlarda kent dışında olmak konusunda ısrarlı. Takdir İstanbulluların.diye konuştu.

Programın akabinde gelen paylaşımlar üzerine Mehmet Akif Ersoy, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bu durumun artık rahatsız edici olduğunu söyledi.

Şehir dışında olduğunu kabul etmişti

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamayla kent dışında olduğunu kabul etti.

Ekrem İmamoğlu paylaşımında şu sözleri kaydetti:

Bayram günü ikindi saatlerinde ailemle vilayet dışındaydım. Sabaha karşı 03.30’dan itibaren yağışı takip ettim, grupları yönettim. 3 binden fazla işçi ve yöneticilerimle koordine olduk. İstanbul sıradışı bir yağışı az meseleyle atlatmıştır.Tüm hemşehrilerime huzurlu bayramlar dilerim.

Bayramda bile huzursuzluk çıkarmak isteyenler de yok değil. Onları seçimlerden beri sağduyuya davet ediyorum, yılmadan da edeceğim. Ülkemizin ve İstanbulumuzun hengame ve berbatlığa değil, hizmet ve dayanışmaya gereksinimi var. İBB hizmete ve dayanışmaya devam ediyor.dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.