“Muharrem Beyi aradım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir grup televizyon kanalının canlı yayınında yaptığı açıklamalarda Muharrem İnce ile ilgili açıklamalar yaptı.

“Bugün Muharrem Bey’i aradım” diyen Erdoğan, “Bu süreçle ilgili kendisiyle konuşayım istedim. Bu bir FETÖ taktiği, bunlar bunu her an yapabilir, geçmişte de bunlar yapıldı. Kılıçdaroğlu bu makama bir kaset komplosuyla geldi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan canlı yayında, “Muharrem Bey’in ayrılışına üzüldüm. Kaset kumpaslarıyla makama gelen Bay Bay Kemal’in karşısına rakip olunca böyle bir komployla karşılaştı. Terör örgütleriyle ortaklık kuran Kılıçdaroğlu, özellikle karşısına çıkınca böyle bir saldırıyla karşılaştı” dedi.

KILIÇDAROĞLU DA ARADI AMA GÖRÜŞME OLMADI

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugün yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi bugünkü Ankara mitingine davet etmek için aradığını ancak kendisine ulaşamadığını belirtmişti.

Kılıçdaroğlu, “Son 24 saat görüşmedim ama hastaneye yattığında görüştüm. Kendisini aradım, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Kısa da bir sohbetimiz oldu. Bugün bizim Ankara’da düzenlediğimiz mitinge davet etmek için de aramıştım ama ulaşamadım kendisine” dedi.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Ben Muharrem Bey’in oraya gelmesini, dolayısıyla kendisini kucakladığımızı, Halil İbrahim Sofrası’na davet ettiğimizi bilmesini istedim. Gelecekti, tabi gelmeyebilirim de diyebilirdi. Herhangi bir destekleme ya da desteklememe yönünde bir görüşmemiz olmadı” dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir