Son beş yılda kiracıların en çok arttığı şehirler

Son beş yılda kiracıların en çok arttığı şehirler

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 1,8 düşüşle 300,1 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 12,6 düşüşle 1.989,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,72 (Önceki %3,64), 15 yıllık yüzde 3,00 (Önceki %2,95), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,18 (Önceki %3,04), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 3,56 (Önceki %3,54) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvurularıkapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 21 Ocak ile sona eren haftayı kapsıyor.

Tüketiciler enflasyondan korunmak için ne yapıyor?

 

Bankacılık sektörü çalışan sayısı azaldı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.