Camide skandal pozlar veren Eda Taşpınar için ödül gibi karar! Daha da cesaretlendirildi

  • Haber7

Tasarımcı Eda Taşpınar, Hristiyan adeti yılbaşını kutlarken bir otelin içerisinde kalan tarihi Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin Hassa Camii’nde yarı çıplak fotoğraf çektirdiği görüntüleri kullanmış ve o kareyi de “Mutlu yıllar sevgililerim” ifadesiyle sosyal medyasında yayınlamıştı. Taşpınar’ın Müslümanların ibadethanesinde yaptığı saygısızlık büyük tepki çekmişti. Tepkilerin ardından hakkında soruşturma başlatılan Taşpınar, 4 Ocak’ta Çağlayan Adliyesi’nde ifade vermiş ve “İbadethane olduğunu bilmiyordum” ifadesiyle kendisini savunmuştu.

HALKIN DEĞERLERİNİN AŞALANDIĞI POZLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Açılan davanın ardından Eda Taşpınar hakkında ödül gibi bir karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Kararda, Taşpınar’ın ifadesiyle birlikte skandal pozların sosyal medya ve internet haber sitelerine yansıdığı ve kamuoyunda tepki gördüğü de yer aldı.

Söz konusu paylaşımla ilgili resen soruşturma açıldığı ve CİMER’e de suç duyurularında bulunulduğu anlatılan kararda, Taşpınar’ın 4 Ocak’ta savcıya verdiği savunmasına yer verildi.

SUÇ UNSUR BULUNAMAMIŞ

Mahkeme, ilgili kanunun gerekçesi, şüphelinin savunması ve olay değerlendirildiğinde suçun yasal unsurlarının oluşmadığı belirterek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İBADETHANE OLDUĞUNU BİLMİYORMUŞ

Savcılıkta verdiği ifadesinde ‘cahilce davrandığını’ kabul eden Eda Taşpınar, söz konusu mekânın cami olduğunu bilmediğini iddia etmişti.

Mutlu yollar sevgililerim” diyerek yılbaşı kutladığı skandal fotoğrafları için dikkat çeken bir ifade veren Taşpınar, şu savunmayı yapmıştı:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir