DOGE ve SHIB Bu Saatlerde Satılıyor! Peki Kimler Alıyor?

Popüler meme coin’i Dogecoin’in (DOGE) bu yılki yüzde 10’luk düşüşü Avrupa işlem saatlerinde gerçekleşti. Ayrıca meme coin ABD işlemleri sırasında da düşüş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, Asya-Pasifik günü boyunca olumlu getiriler gördü.

Avruca ve ABD seanslarında DOGE ve SHIB satılıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) bu yıl ışığını kaybetti. DOGE bu yıl içinde şimdiye kadar %10 düşüş gördü. Analitik platformu Velo Data’nın verilerine göre, DOGE’nin üzerindeki bu düşüş baskısının çoğu Avrupa saatlerinde meydana geldi. DOGE’nin Avrupa ve ABD işlem saatlerinde yılbaşından bugüne kadarki kümülatif getirisi sırasıyla -%44,44 ve -%25 oldu. Bu arada, Asya-Pasifik günündeki kümülatif getiri ise pozitif %25,6 oldu.

Başka bir deyişle, Brüksel saatiyle 08:00 – 18:00 arası olarak tanımlanan Avrupa saatlerinde ve New York saatiyle 08:00 – 18:00 arası olarak tanımlanan ABD saatlerinde satıcılar baskın oldu. Bu arada, Seul saatiyle 08:00 – 18:00 arası olarak tanımlanan Asya saatlerinde alıcılar üstünlük sağladı. Bu arada DOGE gibi Shiba Inu’nun (SHIB) seans bazındaki getirileri de benzer bir tablo çiziyor. Öte yandan, Bitcoin Amerikan saatlerinde sürekli olarak yükseldi.

Avrupa saatlerinde satıcılar sürekli olarak baskın oldu. Kaynak: Velo Data

Meme coin’leri Asya saatlerinde olumlu performans gösteriyor

Velo, yaptığı çalışmada yerel hacim profillerini ve borsa saatlerini dikkate aldı. Daha sonra bu eşit uzunluktaki zaman pencerelerine karar verdi. Bu arada, seanslar arasında bazı örtüşmeler de mevcut. Meme coin’ler bir süredir piyasada. Ayrıca, Upbit ve Bithumb gibi Güney Kore borsalarında yoğun olarak işlem görüyor. Bu da DOGE ve SHIB’nin Asya saatlerindeki olumlu performansını açıklıyor. DOGE’nin Temmuz sonundaki %10’luk artışı sırasında, işlem hacminin çoğu Upbit’ten geldi. Bu borsa kripto-Kore wonu işlem paritelerindeki spekülasyonlarla biliniyor.

DOGE ve SHIB’in kötü performansın arkasında ne var?

Matrixport’a göre Güney Kore, sosyal hareketlilik fırsatlarının eksikliği, çok yüksek emlak fiyatları ve rekabetçi bir işgücü piyasası nedeniyle daha küçük tokenlar için pazara hakim. Bunun yanı sıra, DOGE ve SHIB’nin ABD ve Avrupa saatlerinde gösterdiği kötü performans, alternatif kripto paralara yönelik belirsiz düzenleyici görünümle tutarlı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase ve Binance’e karşı Haziran ayında açtığı davada, birkaç altcoin’i menkul kıymet olarak adlandırdı. Bu davalarda DOGE ve SHIB’in adı geçmedi. Ancak altcoin’ler için daha sıkı düzenlemelerin meme coin’leri de etkilemesi yüksek ihtimal.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx