Meral Akşener önümüzdeki günlerde belediye başkan adaylarını açıklayacak

Türkiye adım adım yerel seçimlere hazırlanıyor…

Genel seçimlerin yankıları sürerken, partiler bu kez yerel seçimler için kolları sıvadı.

81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararı alan İyi Parti, CHP tarafından ittifak için ılımlı mesajlar alsa da kararının kesin olduğu belirtiliyor.

Akşener çalışmalara hız verdi

Akşener’in, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale’yi İzmir Büyükşehir Başkan adayı göstermesinin ardından aday tespit çalışmalarına hız verildi.

İl gezilerine ağırlık verecek

Akşener, yeni yasama dönemiyle 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel çalışmaları kapsamında teşkilat bazında başlattığı il gezilerine ağırlık verecek.

Adayları önümüzdeki hafta açıklamaya başlayacak

Partisinin belediye başkan adaylarını bu il gezilerinde açıklayacak Akşener, gelecek hafta süreci başlatacak.

“Yerel yönetim vizyon belgesi” hazırlanıyor

Bu arada yine seçim çalışmaları kapsamında partinin Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından eski Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Tosun başkanlığında oluşturulan ve aralarında akademisyenlerin de bulunduğu bir komisyon “Yerel Yönetimler Vizyon Belgesini” hazırlıyor.

Belgede, İyi Parti belediyelerinin başta sığınmacı ve barınma problemi olmak üzere kent problemlerinin çözümüne yönelik projeler yer alacak.

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak, belgede çocuklar, kadınlar ve gençler için projeler bulunduğunu söyledi.

Akburak, “Yerelde yapacağımız tüm çalışmaların hangi eksende olacağını anlatacağımız bir vizyon belgesi hazırlıyoruz. Vaatlerimizin ve nasıl bir belediyecilik hayal ettiğimizi, ‘iyi belediyeciliği’ anlatacağız. Çocuklar için belediyecilik, kadınlar ve gençler için belediyecilik düşünüyoruz. Yeşil belediyecilik düşünüyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx