T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zeka türünüzü gösteriyor! İşte çıkan sonuç

T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli, zekaya dair çeşitli ipuçları sunuyor. Farklı kombinasyonlar yaratarak ezberleyen bazı insanlar sosyal zekalarını kullanırken bazıları ise detaycı tarafının daha kuvvetli olduğunu fark ediyor. 

T.C. kimlik numarası her an ihtiyaç duyulabilecek ve akılda tutulması gereken bir bilgi. Numarasını ezbere bilen birçok kişi ise birbirinden farklı kombinasyonlar yaratarak bu bilgiyi akılda saklıyor.

Sosyal medyada viral olan bir test, kişilerin zeka türünün ne olduğunu anlamak için rakamları ezberleme şekline odaklanıyor. Test, insanların T.C. kimlik numarasını akılda tutma biçimine göre zeka türünün belirlenebileceğini savunuyor.

T.C. kimlik numarası ezberleme kombinasyonları kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Ancak bir genellikle pek çok kişinin ezberleme şekli bu şekilde oluyor:

– 2+2+2+2+2+1
– 2+3+3+3
– 2+3+2+2+2
– 2+2+2+2+3
– 3+3+3+2
– 3+2+2+2+2

– 3+3+2+3- 3+3+2+3
– 3+2+2+2+2
– 4+4+3
– 4+3+2+2
– 4+4+3

Dilbilimsel ve matematiksel zeka (2+2+2+2+2+1)

Kimlik numarasını bu şekilde ezberleyen kişiler, matematiksel ve dilbilimsel zekalarının daha fazla ön planda olduğunu göstermiş olurlar. Bu zeka türü, sözcük ve sayılarla aranızın oldukça iyi durumda olduğunu gösteriyor. Bu kişilerde olan yazma ve etkili konuşma gibi özellikler yetenek bazında değerlendirilebilir. Matematik alanında da oldukça iyi performans sergiliyorsunuz.

Sosyal ve Görsel Zeka (2+3+3+3)

Görsel zekanın daha fazla ön planda olduğu ezberleme stilinde kişiler genellikle yüksek hayal gücüne sahiptir. Eğer T.C. kimlik numaranızı bu şekilde ezberliyorsanız yaratıcılığınız ile ön plana çıkarıldığınız bir kişilğe sahip olabilirsiniz. Sanatla özel olarak ilgileniyor olabilirsiniz.

Analitik Zeka (2+2+2+2+3)

Analitik zeka türüne sahip olan kişiler için ‘mantık’ kişileri denilebilir. Nitekim kimlik numarasını ezberlerken de mantıksal düşünen taraflarını kullanırlar. Analitik bir zeka türüne sahipseniz, zorlayıcı matematik işlemleri sizin için çocuk oyuncağı olabilir.

Müzikal ve Dilbilimsel Zeka (3+3+3+2)

Kimlik numarasını bu stilde ezberleyen kişiler müzikal ve dilbilimsel alanlarda başarılı olabilir. Müzikal ve dilbilimsel zeka, müziği anlama, seslere ve ritimlere odaklanma becerisini beraberinde getirir. Aynı zamanda kendilerini kolayca ifade eden kişiler olabilirler.

Matematiksel ve Sosyal Zeka (3+3+2+3)

Kimlik numaranızı bu şekilde ezberliyorsanız matematiksel ve sosyal bir zekaya sahipsiniz. Analitik düşünme yeteneklerinin yanında sosyal becerilere olan yatkınlığınız parçaları kolaylıkla bir araya getirebildiğinizi gösteriyor. Aynı zamanda daha çözüm odaklı bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Sorgulayıcı ve Sportif Zeka (4+4+3)

Sorgulayıcı ve sportif zeka türü, her konuyu neden-sonuç ilişkisine bağlayabilir. T.C. kimlik numarasını bu şekilde ezberleyen kişiler, konular ve düşünceler hakkında son derece meraklı, araştırmacı olabilir. Olayları pratik bir şekilde çözümlemeye alışkın olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx