Xiaomi’den ultrasonik parmak izi teknolojisi geliyor

Xiaomi’nin Çin pazarı için Xiaomi 15 serisi üzerinde çalıştığına dair haberler var. Xiaomi 14 ve 14 Pro, Ekim 2023’te Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılmış ilk akıllı telefonlar olarak piyasaya sürüldü. Xiaomi 15 serisinin de bu yıl aynı dönemde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Duyumcu Digital Chat Station’ın yeni paylaşımı, Xiaomi 15 serisindeki parmak izi tarayıcısı hakkında önemli bilgiler içeriyor.

Xiaomi 15 serisinin ultrasonik ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip olması bekleniyor. Snapdragon 8 Gen 4 mobil platformu ile donatılması muhtemel olan yeni Xiaomi 15 serisi, şu anda Goodix tek noktalı ultrasonik parmak izi tanıma teknolojisinin test aşamasında. Bu, Xiaomi 14 serisinde kullanılan optik parmak izi teknolojisinden bir değişiklik olacak.

Ultrasonik parmak izi tanıma teknolojisi, parmağın ekrana dokunduğunda ekranın altından ultrasonik dalgalar yayarak çalışır. Bu dalgalar, parmak izinin benzersiz desenleriyle etkileşir. Yankıların geri dönüş süresi ve yoğunluğu analiz edilerek, parmak izinin kesin bir 3D görüntüsü oluşturulur, bu da doğru ve güvenli bir kimlik doğrulama sağlar.

Xiaomi’den ultrasonik parmak izi teknolojisi geliyor

Ultrasonik parmak izi teknolojisi, optik parmak izi tanıma teknolojisine göre birçok avantaja sahip. Bunlar arasında daha iyi penetrasyon, su ve lekelere karşı direnç, daha yüksek doğruluk, canlı parmak algılama desteği ve gelişmiş güvenlik yer alıyor.

Duyumcu, Xiaomi 15 serisinde ultrasonik ekran altı parmak izi tarayıcısının kullanılmasını henüz kesin olarak doğrulamak için erken olduğunu belirtti. Donanımın Yeni Ürün Tanıtımı (NPI) aşamasının Nisan ayında başlaması bekleniyor ve bu süreçte daha somut detaylar ortaya çıkabilir.

Xiaomi 14’ün daha küçük bir ekranı (6,36 inç) olduğu dikkate alındığında, Xiaomi 15’in de kompakt bir amiral gemisi telefonu olması muhtemel. Duyumcunun paylaşımı, diğer markaların da Çin’de benzer boyutlarda akıllı telefonlar piyasaya sürebileceğini öne sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx